Rámy jako dekorační doplněk

Rámy od MYARTPEINTS.CZ

Jaký je další krok po výběr obrazu? Samozřejmě najít vhodný rám. Role rámu by neměla být podceňována. Rám doddáva vašemu mistrovskému dílu vrcholnú slávu.

Pomocí rámu můžete ještě více dát motiv obraze do popředí a taky zdůraznit barvy, světlo a atmosféru. Rám také hraje velmi praktickou roli a chrání obraz před vlivy prostředí.

Největší škůdci pro obrazy jsou UV paprsky, ozon, prach a vlhkost. Tyto vlivy dramaticky urychlují proces stárnutí obrazu, útočí na barvy a způsobují vyblednutí - samozřejmě trpí také rámy nebo pasparty. Kyseliny z konvenční lepenky a dřeva také ničí mikroklima na vašem obraze.

Proto z uvedených důvodů pro fabrikaci obrazů vybáráme jen tí nejlepší materiály: zadní rámy pocházejí z finských lesů, kde pěstování dřeva je certifikováno pro ochranu životního prostředí.Ve výrobě ozdobnýmich rámů se zajišťujeme, že se nepoužívá žádné kontraversní tropické dřevo. Naše pasparty jsou samozřejmě bez kyselin a jakou pH neutrální.

Sbárka obrazy květin

1. Rámy s mezerou mají profil ve tvaru písmene L. „Stínová mezera“ je mezera, která je vytvořena mezi zadním rámem a ozdobním rámem. Při jejích spojení jvytvoří efekt, který opticky odděluje obraz od rámu. Toto rámování je ideální pro obrazy na plátně.

2. Rámy z masivního dřeva mají příjemný a přirozený efekt. Ve světlých, teplých barvách přinášejí podit bezpečí domava a útulnosti. Zato tmavé a černé barvy dřeva jsou velmi univerzální a vypadají elegantně. Dřevo prínáší samozřejmě svou jedinečnou strukturou, která vypadá působivě a autenticky.

3. Hliníkové rámy jsou chladněji, takže jsou modernější a přinášejí do dekoraci design. Jsou také velmi robustní a stabilní.

4. Rámy Galerie jsou lakovany až po lepení, takže není vidět žádné vedlajší řezy. Jsou velmi jednoduché a neodvádějí pozornost od obrazu.

5. Barokní rámy. Jedná se o estetické, ozdobné rámy, které dodají obrazu vzněšený zlatý vzhled. Ozdoby na rámech znázornují listy rostlin a květů (najčasteji rosliny z rodu „acanthus“) nebo taky vzory obilí. Vždy byly známkou luxusu a slávy.

6. Stylové rámy. Připomínají barokní rámy a jsou lité, lišty jsou bohatě zdobené a elegantně malované.

7. Zlacené rámy jsou vyráběny na zakázku. Jednou z vlastností je, že rámy jsou vyráběny kolem rohů, a proto nevykazují žádné zbytečné řezy.

Obraz bez rámu neupúta tolik pozornost diváka. V dnešní době je doporuče se hravě zabývat designem, experimentovat s kontrasty a styly. Neváhejte a kombinujte honosné rámy s jednoduchými motivy nebo naopak.

Co je paspartu?

Paspartu dodá obrazu důraz a hloubku, zejména pokud jde o grafiku, fotografie, náčrty a vzory. Paspartu je lepenkovým rámem kolem obraze na papíru. Vytváří vzdálenost mezi obrazem a rámem. Obraz je tím vzdušnější, více centrovaný a zároveň chráněný. Protože přímý kontakt papíru se sklem a rámem může mít také negativní chemickou reakci, proto paspartu hraje velmi praktickou roli.

Pro který obraz zvolit pasepartout? >>
Roe Buck, Winter a Buck ve sněhu od Marky Adlingtona
Obrazy se zadním rámem

Obrazy se zadním rámem

Obrazy na plátně lze podle potřeby napnout na zadní rám.Zadní rám přitom nevyplňuje funkci dekoračního rámu, ale slouží jako připevnění pro plátno.

Zadní rám vznikně spjením čtyřech desek dohromady. V zadu je pak připevněno lanko jako držák pro upevnení obraze na zeď. Na stranách obraze je zrcadlový okraj, který odpovídala barvám a vzoru obraze.

Při větších rozměrech si obraz můžete nazadní rám upevnit sami.


Moderní alternativa pro fotorámečeky >>

Milovníci umění zde pokračujte ve čtení:

Lagom

Švédský životní styl a způsob života

 

Lagom slibuje rovnováhu jako života tak i dekoraci a interiéru.

Obývací pokoj s charakterem

Obývací pokoj

 

Tipy a triky jako použitelnost a útulnost se vzájemně nevylučují.

NAHORU