Buttafly ( * 1989 )

Portrét Vanessa Brünsing

Životopis Vanessa Brünsing

Doma všude na světě Vanessa Brünsing se narodila v roce 1989 na Bodamském jezeře (Německo). Její matka je ze Zambie a její otec z Bavorska. Umělkině v dětství hodně cestoval díky rodičům. V důsledku toho začala v raném věku považovat celý svět za svůj velký domov.

Když Vanessa Brünsingová poprvé jako malé dítědrýela v ruce ceruzku, okamžitě si zalíbila umění. Mladá umělkině preferuje malování očí a zvířat. Chvíli byla taky inspirována japonskou manga Sailor Moon a kresbami od Diddl Mouse.

Během svého učňovského studia jako grafik, začela Vanessa používat umění, jako odbyt pro své myšlenky. Zároveň chtěla stimulovat myšlenky svými pracemi: metamorfózou (m)Buttafly.

Pod uměleckám jménom Buttafly které již ukazuje na spojení s motivy přírody, upřednostňuje malovat zvířata, která ji fascinují nebo jsou ohrožena zánikem. Ve jejích dílech se však nacházejí i lidé a společensky relevantní témata, jako je spotřeba. V malováni používa význam a sílu symbolů. Považuje je za známky energie a historie, které ovlivňují naše životy.

Země, znázorněná jako zeměkoule, často hraje hlavní roli v jeních obrazech. Kriticky vnímá sociální zaměření diferenciace mezi kulturami a jednotlivci. Země je ja taky místem sjednocení a sounáležitosti. Vanessa Brünsingová zaměřuje své práce na naší Zemi jako společné místo života, na detaily a krásu přírody. Její obrazy jsou plené sílny, světla a veselých barev. Vědomě nechává barvy roztékat, hraje si s jejími efekty a vynáší přirozené aspekty nad rámec ovladatelnosti.

Vanessa Brünsing v současné době experimentuje s digitální animací svých uměleckých děl, díky čemuž působí její umění živě. p>

Reprodukce na platno a olejomalby od Buttafly

Obrazy na stránce: 100
Zobrazit obraz:  Katalog | Galerie
NAHORU