Co je to okrajové zavěsení?

Zavěsit rovně obrazy a malby: okrajové zavěsení

Tipy pro dekoraci

Při okrajovém zavěšení na hraně, jsou obrázky uspořádány tak, že jsou založeny na imaginární středové linii. Tato čára může běžet vodorovně i svisle. V uspořádání je důležité, abyste postupovali naprosto přesně, protože to je jediný způsob, jak tohoto harmonického zavěšení dosáhnout.

Před tím, než obrázky dáte na zeď, položte obrazy na podlahu, aby jste se pépe zorientovali a uspořídali si pořadí obrazů. Věnujte pozornost různým velikostem, formátům a motivům. Je vždy lepší plánovat delší dobu, než mít v zdi zbytečné díry. Udělejte si čas a pečlivě si naplánujte pověšení.

Při plánovaní je dobré natáhnout šňůru můžete natáhnout mezi dvěma hřebíky. Pomůže vám vyrovnát obrazy. Když je včechno ve ve správné poloze, máme pro vás dva tipy:

1.    Změřit vzdálenost od horního okraje rámu k ocelovému lanku pro zavěšení. Dloužku ocelového lanka můžete také upravit.

2.  Anebo di můžete vytvořit šablonu ze zadní straně obraze. Označíte otvor pro hřebík a umístite šablonu na zeď. Nyní znáte ideální polohu pro zatlučení hřebíka.

Pokud se během vrtání něco pokazí nebo je-li snímek odsazen o několik milimetrů, můžete také provést jemné doladění kouskem lepicí pásky kolem hřebíka nebo šroubu.

 

Variace pro zavěšení obrazů na hraně

 

Protože můžete obrazy uspořádat na horizontální anebo na vodorovnou hranu, toto zavěšení nabízí řadu možných variací.

Například můžete zavěsit tři nebo více obrázků vedle sebe a zarovnat je na horní nebo dolní straně vodorovného okraje.

Spojení okrajů pomocí jedné nebo dvou svislých čar, vědomě uspořádáné proti okraji obrazů. Takto uvedete do pořádku nějaký umělecký chaos, který vám dodají hrany obrazů.


Nechte se inspirovat >>

Milovníci umění zde pokračujte ve čtení:

Správně pověsit obrázky na zeď: Řadové zavěsení. Obrazy zavěšené v řadě, mohou vyprávět příběh, nebo představovat scénu. Řadové zavěsení automaticky spojí motivy.

Řadové zavěsení

V řadě jako vojáci

 

Při zavěšení v řadách jsou obrazy umístěny v imaginární linii.

Obrzy a malby pro design ložnice

Umělecké sny

Ložnice

 

Individuální, intimní a jednoduše brilantní. Spát v sedmém něbi.

NAHORU