Lagom. Nový životní styl ze Švédska

Žít štastně v rovnováze

Lagom je skoro jako Hygge. Lagom nemá jasný překlad ani definici. Je to pojem, který v překadu znamena „správně je ne moc a ne příliš málo“.

Toto prohlášení lze implementovat jak v pracovním životě, taky i soukromí. Jinými slovy: jde o správnou rovnováhu ve všech oblastech života.

Nejedná se ovšem o krátkodobý snímek, ale o dlouhodobý životní styl. Je důležité najít rovnováhu, která vede ke zdravému spůsobu života.

Táto myšlenka se pak pronesla i do interiéru, designu a dekorace.

Lagom je nový Hygge

Zlaté pravidlo je: nepřehánějte to příliš s barvami!!

Proto pro dekoraci vyberte základní tón a používajte jiné barvy jenom jako akcenty - vše by mělo být harmonické a vkusné.

Při týhle dekoraci je váš nejlepší přítel monochróm. Použijte tři až maximálně pět barev z jedné skupiny barev. Estetika a rovnováha jsou zde zásadní. Dalším aspektem je prostorové rozestavení objektů v místnosti a také správné proporce hraje rozhodující roli.

Sedící žena s kolenem nahoru Donna Seduta - Egon Schiele

Štěstí = Lagom

Vracíme se z dekadence k jednoduchosti a zdrženlivosti. Jenom malé detaily pomáhají místnosti, aby nevypadala úplně nahá. Ozdobné akcenty ve formě rostlin, přírodních materiálů a tkanin zdůrazňují pečlivost o životní prostředi tohoto trendu.

V domě jsou vítány recyklované materiály. Slouží to k doplnění čistého designu a vytváří maximální dopad s minimálním úsilím.

Všechny obrazy na této stránce

Milovníci umění zde pokračujte ve čtení:

 Žijte pohodlně

Hygge

Žijte šťastně

 

Vytvořte si příjemné ze života dánské štěstí

Obývací pokoj s charakterem

Obývací pokoj

 

Tipy a triky jako použitelnost a útulnost se vzájemně nevylučují.

NAHORU