Susanne Loose ( * 1988 )

Portrét Susanne Looseové

Biografie Susanne Looseové

Umělkyně čerpajíci inspirace z přírody

Susanne Loose je tetovácí umělkyně a nezávislý architekt. Narodila se v roce 1988 v Karl-Marx-Stadt (nyní Chemnitz) v Sasku. V letech 2007–2014 studovala architekturu na Technické univerzitě v Drážďanech a poté pracovala v Drážďanech, Curychu, Berlíně a Hamburku, kde dnes také žije.

Kresba a malba ji provázely již od dětství. Během školní docházky zejména ilustrovala zvířata a lidé. Později jako teenagerka si vytvořila intenzivní vlastní styl na spůsob manga. Při studiu architektury se od kresby vzdálila, ale naopak zde byla poháněna její láska k grafickému znázornění. Z vyučovacích předmětů měla nejradeji kresbu, malbu, lepení a předmět „prezentace“, kde bylo potřebné pojit kresbu s vizualizací atmosférických plánů. Po zahájení své profesní kariéry znovu objevila touhu po ceruzke a štětci - proto většina první prací byla vytvořena z jejího portfolia. V důsledku toho se začala také věnovat od roku 2017 tetování. Zde mohla spojit uměleckou malbu s ilustrativním tvrzením návrhů, s čím se dostala do čele své práce.

Susanne byla vždy horský nadšenec. Má ráda horolezectví v Alpských roklinách. Její inspirace se nachází v horských motivech, přináší je na papír akvarelovými barvami, kterým intenzitu je jodámo černým tušem. Jejími oblíbenými motivy a tvůrčí nadšení čerpá v drsných skalných krajinách, lesných procházkách, světelné atmosféře východu a západu slunce, povětrnostních jevech v horách, zvířatech (zejména kočkách všeho druhu), tichu a osamělosti ve vysokém horském pásmu (čím méně stromů, tím lépe) : zde si může odpočinout lidská duše.

V ilustracích hor nejdřív načrtává skály, pak maluje povrchy akvarelovými barvami a nakonec zvýraznuje černým inkoustovým perem kontury. Jako šablona ji slouží fotografie, obrázky anebo někdx jednoduše maluje z paměti bez šablony. Dává přednost pocitem: „Malé chyby na obrázku mě ruší méně. Obrazy nemusí to být dokonalé, ale zato musí být živé, “- říká umělkyně.

Převážně pracuje s akvarely (výběr barev závislý od jejích pocitech). Nakonec kreslí čary inkoustem. Pro vzory v tetování, často používá iPad.

Reprodukce na platno a olejomalby od Susanne Loose

Obrazy na stránce: 100
Zobrazit obraz:  Katalog | Galerie
NAHORU