Kolekce pastelů v odstínů trendy barev sezony

Alpy - Edward Theodore Compton

Použití pastelových barev v interiéru sahá až do 50. a 60. let. Od té doby se pravidelne hrajete s jejich kombinací tónů. Pastelové barvy se stali v interiéru nepostrádatelnými.

Pastelové barvy dodají místnosti jemný a svěží vzhled. Měkký nábytek a polštáře ze sametu nebo veluru pživesou také harmonické a uklidňující prostředí. Práškové tóny lze dobře kombinovat s zejména s lehkými odrůdami dřeva, jako je javor, dub a bambus. Ale také kontrastní dřevo, jako je mahagon nebo třešňové dřevo, vypadají dobře.

Pastelové barvy v různých texturách a materiálech vytvoří zajímavý plastický efekt. Přitom hlavě vyniknou krémové odstíny.

Bydlení v pastelových barvách

Pozor pastel hned neznamené jen bonbón!

Pastelové barvy mohou být velmi osvěžující i v moderním prostředí. Coolové levandule, ledová máta, fialová lilie a limetková zelená, v kombinaci se zlatými nebo měděnými dekoračními prvky dodávají chladnému nábytku vzrušující desing.

Čerstvé pastelové barvy jsou zvláště vhodné do kuchyně. Zde můžete například experimentovat s moderními kuchyňskými spotřebiči v retro stylu a přidat na zeď obrazy jídla. Nebo taky v ložnici můžete zavěsit na napostrádatelnou základnou šedou barvu obrazy v tmavě růžové nebo meruňkové. Apetit vyvolá příslušenství v jídelně v máslové žluté nebo matné šalvěji. A v dětském pokoji můžete uvolnit energii se zmrzlinovými barvami. Taupe, tmavá staro růžová, pražená modrá nebo teplá lilie činí z vašeho obývacího pokoje místo radosti a setkámí. Vypadají krásně a poskytují jemnou jednoduchost.

Obraz: Bright Sky von Wolken Clouds

Široká škála tlumených neutrálních, jemných a klidných odstínů v svěžích verzích činí pastelové barvy jedinečným doplňkem jakéhokoli interiéru.U návrhářů interiérů jsou oblíbené tzv. ColourBlocking (kombinace barevných hranic s vysokým kontrastem) a Ombre Paint (metoda přechodu ze světla na tmavou). Používají různé harmonizující a kontrastní pastelové barvy. To je doplněno plochými barevnými malbami, které pozvednou barvu stěny a dodávají pokoji harmonii.

Milovníci umění zde pokračujte ve čtení:

Riviera Style

Luxusní chuť ve venkovským stylu

 

Nádherná a zároveň elegantní. Francouzská Riviéra jako vzor pro sofistikovaný život

Jako správně zavšsit obrazy na zeď: harmonické kombinace

Harmonické kombinace

Jako tématické nasledování

 

Obrazy mohou vytvářet harmonii prostřednictvím tematického nebo barevného spojení.

NAHORU