Ludwig Richter ( * 1803 † 1884 )

Životopis Ludwig Richter

Ilustrátor pohádek

Ludwig Richter se narodil 28. září 1803 v Drážďanech. Prvním učitelem umění tohto německého malíře, kreslíře a ilustrátora byl jeho vlastní otec Carl August Richter, který byl sám známý kleslič a mědi rytec.

Při cestování přes Francii a Itálii od roku 1820 do roku 1826 se seznámil s dalšími umělci. Spolu shromáždil nápady, objevil harmonie v přírodě a sledování lidi. Takto vznikl Richterův stly, který si čqsen ještě a upevnil.

První díla Ludwiga Richtera byly vyleptané pohledy na Drážďany. Mezi nejznámější snímky patří "The Watzmann", "překračující hororový kámen" a "Genoveva".

Mezi rokmi 1836-1876 byl profesorem Drážďanské akademie, zodpovědným za kurzy o krajině a malbě zvířat. Později byl jmenován profesorem krajinkářství

Richter zažil vrchol své tvorby v roce v roce 1842. Ilustroval příběhy, včetně pohádek bratrů Grimm, Andersene a Musause. Některé byly oceněny nejkrásnějšími ilustracemi 19. století. Největší popularitu získal jako ilustrátor kníh. Zilustroval více než 150 knih a vytvořil více než 2000 dřevořezů. Zvláště pozoruhodné jsou výkresy ve sbírkách: „Goethe-Album“, „Vaterunser“, „Schillers Lied von der Glocke“, „Voer de Goern“, „Fürs Haus“, „Der Sonntag“, „Neuer Strauß fürs Haus“, „Unser tägliches Brot“ a „Gesammeltes".

V roce 1873 se Richter musel z důvodu vážného očního onemocnění vzdát malby. Zemřel v roce 1884 v rodném městě Drážďanech.

Reprodukce na platno a olejomalby od Ludwig Richter

Obrazy na stránce: 100
Zobrazit obraz:  Katalog | Galerie
NAHORU