Joaquin Sorolla ( * 1863 † 1923 )

Bibliografie Joaquin Sorolla (1863 - 1923)

Sorolla byl španělský umělec, který se narodil v roce 27. 03 1863 ve Valencii. Již během studia za zámečníka byl objaven jeho kreslířský talent. Takže už jako 15 letého si ho vzal pod ochranu a zaučoval ho do kreslení sochař Bildhauer Cayetano Capuz. Později pracoval pod vlivem Francisco Domingo y Marqués, Ignacio Pinazo Camarlech a Emilio Sala Francés. V Madridě se učil v roce 1881 v Prado a kopíroval díla od Velázquez a Ribera.

 

Díky úspěšným výstavám dostal 1885 stipendium, které mu umožnilo studovat v Ríme kde se stal studentem Francisca Pradilla y Ortiz. V tém samým roce cestoval do Paříže kde se nechal inspirovat impresionizmem.

 

Po návratě do Španělska maloval hlavně hisorickou tematiku v realismu. Své díla pak vystavoval na různých internacionálních výstavách a dostal důležité vyznamenání stejně jako dobre placené zakázky.

 

Proto si mohol dopřát nejen dom v Madridě ale také i vídendocý dom na Cercedilla a domeček na pláži ve Valencii. Díky vlivu francouzkého impresionizmu často pracoval venku pod modrou oblohou a držal se stranou své tmavé palety. Namalovat portréty, protiklady, kajinky a ilustrace. Jeho nejoblíbenější témy byli zobrazení ze španělského lidového života jakož i obrazy pobreží ve Valencii. Obraz „procházka na pláži“ vznikl v roce 1909. A pak 14 let později dne 10. 08 1923 Sorolla zemřel v Madridě.

© KUNSTKOPIE.DE

Reprodukce na platno a olejomalby od Joaquin Sorolla

Obrazy na stránce: 100
Zobrazit obraz:  Katalog | Galerie
NAHORU