Umělecký styl Surrealismus

Surrealismus: Cesta do Hlubin Fantazie a Snů

 

Surrealismus, umělecký styl, který pohlíží na svět skrze nevědomí, zasněnost a fantazii, překračuje hranice reality. Toto hnutí, založené na anarchistických a revolučních základech, se vyvinulo z dadaismu. Za jeho zakladatele jsou považováni francouzští spisovatelé a umělci André Breton a Max Ernst, kteří v roce 1919 dali život tomuto novému uměleckému směru. Inspirace pro surrealismus čerpala ze světa snů a stavů opojení, což se projevilo v abstraktní a od reality odtržené tvorbě surrealistických umělců.

Surrealistické umění se zakládá na odpojení vědomí od reality, a to prostřednictvím snů, spánku, opojení nebo lidské nevědomosti. Díla surrealismu jsou charakterizována spontánní inspirací a uvolněním snů od skutečnosti, což se projevuje odcizením a překvapením. Mezi slavné surrealistické umělce patří Salvador Dalí, Joan Miró, Jean Arp a René Magritte, jejichž díla jsou plná bizarních a fascinujících vizí.

Naše reprodukce a plakáty nabízejí možnost prožít surrealistický zážitek plný barev, vzorů a šílených, fantastických a mystických představ. Tato díla vás zavedou do světa, kde fantazie a realita splývají do jednoho, a umožní vám prozkoumat nekonečné možnosti lidské představivosti a snění.

Umělci tohoto uměleckého stylu Surrealismus
Nahoru