Konstantin Avdeev ( * 1954 )

Konstantin Beider Portrét

Životopis Konstantin Beider

?alíř a grafik

Konstantin Beider se narodil v roce 1954 v sibiřské vesnici v čase, když byl při moci Stalin. Rodiče a příbuzní byli deportováni na Sibiř jako Němci, kde museli vykonávat nucenou práci a mnozí zemřeli.

V šedesátých letech vyrostl Beider v severním kavkazském městě Mineralnye Vody. Brzy poté vyzkoušel svůj umělecký talent na umělecké škole. Po ukončení vzdělání na umělecké odborné škole ve Stavropolu v roce 1973 promoval jako učitel umění. Poté působil ve svém oboru jako učitel umění. Brzy následovaly rozsáhlé objednávky renomovaných vydavatelů z Moskvy a jižního Ruska pro knižní ilustrace a design kalendářů a uměleckých pohlednic.

V roce 1999 se s rodinou přestěhoval do Žitavy v německém hraničním trojúhelníku. Zde se mu byl poskytnut širší rámec prezentace: obdržel uznávané výstavy svých děl v Žitavě, Löbau, Görlitzu a Drážďanech. V sociální oblasti našel příležitost využít své pedagogické dovednosti: v Zittau vytvořil obrazovou brožuru pro město Zittau pod jménem „Kindervilla“. Jehož design byl převážně pro děti pod jeho odborným vedením.

V roce 2010 se Beider znovu přestěhoval, tentokrát do Wiesbadenu. Zde následoval výzvu sdružení „ErfolgReichLeben e.V.“, za které převzal vedení umělecké školy.

Beider popisuje své umění takto: „Moje práce je charakterizována množstvím nápadů. Vztahují se k nejjednodušším aspektům života, včetně výletů do téměř abstraktních reprezentací otázek lidského osudu mezi životem a smrtí. Obrazy oslovují naše věčné otázky o smyslu života - vážné otázky, které vyžadují odpovídající umělecké zobrazení. Kromě akademické výuky, jsem si vyvinul vlastní styl založený na jemným vedení pera. Můj styl má atmosférickou a objektivní prezentaci, používám jednoduché materiály a moderní digitální média. Dávam přednost jasným grafickým zobrazením, které je především význačné pro romantickou a pohádkovou atmosféru“.

Je samozřejmé, že kromě klasické práce se štětcem a barvou se nevyhýbá novým technikám: využití moderních technik digitálního tisku nabízí Konstantinu Beiderovi nejen příležitost rozšířit svůj prezentační horizont, ale také představit své díla v širšímu publiku.

Reprodukce na platno a olejomalby od Konstantin Avdeev
Nahoru