Bauhaus design a umění

100 let Bauhausu -  znovuobjevte Bauhaus

Bauhausu

Před 101 lety, 1. dubna 1919, byl zrozen Bauhaus ve Výmaru. Bauhaus vyrostl v moderních designových a uměleckých školách do nejmocnějšího stylu své doby. Bauhaus existoval ve Weimaru hlavně v městech Dessau a Berlín 14 let, a to mezi roky 1919 a 1933. Zakladatelem a prvním ředitelem Bauhausu byl německý architekt Walter Gropius.

Smysl Bauhausu byl v spojení umění a řemesla aby udělali konkurenci industrializaci a tím oživili obchod malých řemeselníků. Umělecké inovace zahrnovaly tři oblasti: architekturu, umění a design. Bauhaus je považován za kolébku avantgardního a klasického modernismu a dodnes do značné míry je považován za proud moderných trendů.

Postavení a prestiž Bauhausu se projevily i jeho slavnými dozentami, keterá v učili ve šklole jako byli: Josef Albers, László Moholy-Nagy, Marcel Breuer, Wassily Kandinsky, Paul Klee, Lyonel Feininger, Gunta Stölzl a Oskar Schlemmer.

Myšlenky a návrhy, které se z Bauhausu šířili, byly velice inovativní. Bauhaus se stal svou vlastní značkou: sdružením pro styl, synonymem součástí avantgardy a moderního věku.

Zařízení ve stylu Bauhaus »
Nalezené motivy kolekce Bauhaus design a umění
Nahoru