Jean-Babtiste-Camille Corot ( * 1796 † 1875 )

Jean-Baptiste Camille Corot životopis

Věčný krajinář

Camille Corot se narodil v Paříži 16. července 1796. Ještě předtím něž se stal malížem ve věku 26 let, byl vyškolen jako obchodník s látkami.

Během svého života se Corot již proslavil jako malír a prodával své umění s úspěšným finančným ziskem. Stalo se to díky chytrému marketingu jeho děl. Corot se nikdy noženil, ani neměl děti, a daroval velkou část svých příjmů charitativním organizacím. Chudáci a sirotci obzvláště získali jeho náklonost.

Corot primárně maloval krajinu a ženy. Jeho obrazy jsou charakterizovány něžnými barvami, se kterými se mu podařilo zachytit náladu na místě malby. Zachytit náladu bylo jeho koníčkem. Po roce 1850 zdokonalil toto umění. Byl považován za předního krajinkáře ve Francii a taky jedním z nejvíce falsifikovaným umělců celého světa. Zato je ovšem on sám zodpovědný: nepodepsal každou svou práci a často rozdával obrazy a bez podpisu. Nechával taky zhotovit kopie, nebo umožnil některé te svých obrázů kopírovat.

Corot byl zástupcem impresionismu a byl hlavním představitelem School of Barbizon - skupina francouzských krajinkářů. Mnoho umělců chtělo s ním spolupracovat. Jeho nejznámejší žák byl Camille Pissarro.

Corot zemřel ve věku 78 v Paříži, kde byl také pohřben na hřbitově Père Lachaise.

Reprodukce na platno a olejomalby od Jean-Babtiste-Camille Corot
Nahoru