Dieter Braun ( * 1966 )

Dieter Braun portrét

Dieter Braun životopis

Digital Animal World Designer

Dieter Braun je známý ilustrátor a autor knih pro děti. Narodil se v roce 1966 a vyrůstal ve městě Dinslaken v Severním Porýní-Vestfálsku. Studoval komunikační design na Folkwangské univerzitě umění v Essenu, kde se rozhodl pro směr Ilustrace . Již během studií obdržel první zakázky od různých ilustračných agentur. Inspirací pro něj byli známí ilustrátoři jeho doby. Koncem 90. let se Dieter Braun přestěhoval do Hamburku, kde žije dodnes.

Dieter Braun byl vždy velkým milovníkem zvířat. Jako malé dítě rád sledoval zvířecí dokumenty a trávil čas v zoo, které ho oslovilo na jeho první kresby. Jeho rodiče ho v jeho úsilí vždy podporovali.

Na četných cestách do Afriky a Austrálie umělec rád pozoroval zvířata ve volné přírodě, zažíval jejich chování vlastníma očima. Z těchto inspirací vznikají expresivní ilustrace. Ilustrativně vytváří zjednodušené zvířecí portréty a krajiny, ve kterých však jsou objekty jako živé.

Dieter Braun si vytvořil svůj vlastní styl, který se v průběhu let vyvíjel. Na začátku své kariéry bylo mnohem méně možností pracovat s grafickými programy. Počítače byly mnohem pomalejší a programy nebyly tak rozmanité. Dnes vytváří své grafické ilustrace pomocí vektorů, které kombinuje s ruční kresbou a naskenovanými texturami. Pracuje ve svém ateliéru v Schanzenviertelu v Hamburku, Rád pracuje s papírem a s iPadem. Poté je doplňuje kruhy, trojúhelníky a čtverci a také vektory pro kompletní sestravu. Ve Photoshopu pak na obrázky aplikuje barvy a textury. Jeho ilustrace vypadají jako staré tisky, inklinuje k retro a art deco v tlumených barvách. I přesto v jeho dílech se jasně ukazuje modernita. Z hlediska obsahu i barvy jsou jeho ilustrace harmonické.

Braum pracuje pro různé známé časopisy a agentury jako: Time Magazine, New York Times, Wall Street Journal, časopis Forbes, Newsweek, Stern, Geo, Süddeutsche Zeitung, Zeit, WWF, Dále dělal ilustrace pro výroční vydání "MOMO" od Michaela Ende. Ilustroval také Factor Design, McKinsey a Leagas Delaney. Mezi jeho vlastní knihy patří: "Svět divokých zvířat na jihu", "Svět divokých zvířat na severu", "Svět hor", "Nukka & Isi na velké cestě", "Nukka & Isi a loď v poušti“.

Reprodukce na platno a olejomalby od Dieter Braun
Nahoru