Edouard Manet ( * 1832 † 1883 )

Životopis Edouard Manet (* 1832 † 1883 )

King of impresionismu

Édouard Manet, se narodil 23. ledna 1832 jako syn bohaté rodiny v Paříž Saint-Germain-des-Prés. Poté, co navštívil Institut Poiloup, studoval ve věku 12 let s uznávaným Collégem Rollinem a začal studovat kresbu. Poté, co byl odvrátil na Naval Academy, on přijal jeho akademické vzdělání na Akademii výtvarných umění v rámci Thomas Couture.

Došlo k rozchodu s klasicismu Akademie as Couture, aby opustil ji po šesti letech dohromady s vlastním studiem Albert de Balleroy. Nespokojen s konvenčním uměním a la couture, bez svobody šancí, šel hledat formy zastoupení. Louvre a cestování v Nizozemsku, Německu a Itálii a později ve Španělsku.

malování „absintu alkoholik“ je považováno za první nezávislých obrazů. To bylo porotou Paris Salon v roce 1859 zamítnuta. " španělská zpěvačka" byl udělen v roce 1861 Salon porota čestné uznání.

v roce 1863 produkoval dvě hlavní díla Manet, "Snídaně na venkově" a "Olympia" . Jednalo se radikálně snímal s názvem skandální, opovrhoval a vysmíval, ale zároveň získal největší uznání a stal okamžitě slavným.

Jeho role v rámci vznikajícího avantgardy začal pracovat, a ty, kteří přišli společně, což toužil po změně. Nová - touha po svobodě, nové společnosti, nové učení, nová forma umění - poprvé ocitl v malých kruzích dohromady (včetně Baudelaire, Cézanne, Zola a Berthe Morisot) a byl tak velký, že byl prohlášen za krále z impresionistů, ale nepovažoval se za člena tohoto stylu.

Od roku 1870 spolupracoval s Claude Monetem úzce. on je inspirován plenér obraz od něj.

Edouard Manet zemřel dne 30. dubna 1883 důsledky amputaci nohy.

© MYARTPRINTS.CZ

Reprodukce na platno a olejomalby od Edouard Manet
Nahoru