Zavěsný systém hrany na hranu

Zavěsný systém hrana na hranu

Při zavěsným systému pro obrazy hrany na hranu se orientuje podle imaginární čářy. Obrazy a malby jsou uspořádané podél jedné linie za sebou v řadě, svisle nebo vodorovně a to v sejných rozestupech. Umělecká díla mohou být uspořádana nad, pod, vlevo nebo vpravo podél imaginární linie.

Pověsení obrazů hrana na hranu v jídelně

Tipy jak správně pověsit obrazy hrana na hranu

Při zavěsení hrany na hranu, jsou obrazy uspořádány tak, že jsou založeny na imaginární středové linii. Tato čára může běžet vodorovně i svisle a přináší pokoj a pořádek. V uspořádání je důležité, abyste postupovali naprosto přesně, protože to je jediný způsob, jak tohoto harmonického zavěsení dosáhnout. 

Je možné použít mnoho variant zavěšení na hrany na hranu. V závislosti na množství a formátu motivů lze vytvářet nejrůznější galerijní stěny. Tímto způsobem lze také zavěsit obrázky bez rozestupů, svisle nebo vodorovně.

Volba rámu je pro prezentaci motivu rozhodující. Ti, kteří dávají přednost pořádku, mohou pracovat s jasně tvarovanými galerijními rámy. Pro větší dynamiku lze také kombinovat různé typy rámečků. Věnujte pozornost různým velikostem, formátům a motivům.

Objevte rámy pro obrazy »

Správné motivy pro obrazy

Kromě výběru rámu jsou pro úspěšnou dekoraji důležité zejména správné motivy pro obrazy. Při kombinování různých motivů věnujte pozornost barvám uměleckého díla.

Pro barevnou stěnu přitahující pozornost můžete vybrat velmi různé barvy pro obrazy. V tomhle případě by měli rámy zůtat stejné, alespon mít stejnou barvu. Anebo se můžete rozhodnout jen pro jednu nebo dvě hlavní barvy v obraze, které se v galerii opakují a tím máte taky větší volbu pro rámy.

Pokud je zeď na pozadí barevná, je vhodné použít opětovně danou barvu i v motivech obrazů pro jení zdůraznení.

Pomocí našeho barevného vyhledávání snadno najdete správné obrazy pro dokonalou dekoraci.

Hledání dle barev »
 Zavěšení hrana na hranu podle imaginární čářy

Tři kroky pro správné zavěsení obrazů hrana na hraně podle linie

 

1. Před zavěsením připevněte organizační linku na zeď pomocí provázku nebo lepicí pásky a s vodováhou zkontrolujte, zda je čára rovná. To usnadňuje správné uložení  obrzů.

 

2. Aby galerie obrazů vypadala  harmonicky, měly by být vzdálenosti mezi rámy stejné. Měřte pomocí pravítka nebo metra, aby jste vědeli kam obrazy umístnit.

 

3. Prv než obrazy umístíte na zeď, můžete nejprve naplánovat stěnu galerie na podlaze. Před vrtáním nebo lepením tedy můžete přesně vidět, jak bude konečný produkt vypadat.

Klasický nebo moderní?

Pro zavěsení hrana na hranu podle imaginární čářy jsou vhodné různé umělecké styly. Klasické umění impresionismu, baroka nebo romantismu má stejný účinek jako moderní umění současných umělců. Můžete také vyzkoušet různé kombinace s ohledem na výběr snímků. Kombinace různých barev rámečku přinutí diváka přemýšlet.

Chcete se inspirovat?

Správně pověsit obrázky na zeď: Řadové zavěsení. Obrazy zavěšené v řadě, mohou vyprávět příběh, nebo představovat scénu. Řadové zavěsení automaticky spojí motivy.

Řadové zavěsení

Při zavěšení v řadách jsou obrazy umístěny v imaginární linii.

Obrzy a malby pro design ložnice

Umělecké sny

Ložnice

Individuální, intimní a jednoduše brilantní. Spát v sedmém něbi.

Přihlaste se k odběru e-newsletteru od MARTPRINTS.CZ!

Buďte první, kdo se dozví o speciálních nabídkách a exkluzivních slevových kupónech. Nabízíme Vám krásné motivy obrazů pro váš domov a taky nápady na dekoraci.


Přihlaste se k odběru našeho informačního emailu:

Přihlaste se k odběru našeho informačního e-newsletteru a nezmeškejte žádnou nabídku!
Nahoru