Otto Modersohn ( * 1865 † 1943 )

Otto Modersohn bibliografie (1865 - 1943)

Otto Modersohn se narodil 22. 02. 1865 ve Westfalsku. Byl neměcký expesionistický malíř krajinek a spoluzakladatel Umělecké Kolonie ve Worpswede. Už počas školní docházky měl zálibu pro umění a proto v roce 1884 začal studovat na umělecké Akademie v Düsseldorfu a později od roku 1888 na umělecké Akademie v Karlových Varech. Avšak obě akademie nenaplnili jeho požadavky najíst umělecký vzor. Dovolená s umělcem Fritzem Machenden v roce 1888 do severního Německa a pak do Worpswede ho inspirovali a spolu se založili Uměleckou Kolonii.

Spoločná výstava Umělecké Kolonie v Bremerské umělecké síňi měla však jenom mírny prospěch. Naproti tomu pozdeji na výstave v Mníchově Modersohn shledal velké uznání.

V roce 1901 se Modersohn oženil. Po smrti své prvné ženy a se Modersohn oženil s malířkou Paula Becker, která taky krátce po původu jejích dcery Mathildy zemřela. Nato se opět oženil a věnoval své umění sví tretí ženě. Spolu měli dva syny a v jeho obrazech de odráží jejích společný život ve Fischerhude kde vznikli početné díla. Modersohn zemřel v roce 10. 03. 1943 ve Fischerhude.

© KUNSTKOPIE.DE

Reprodukce na platno a olejomalby od Otto Modersohn
Nahoru