Alfred Sisley ( * 1839 † 1899 )

Biografie Alfred Sisley

Poezie a Grázie

Alfred Sisley, se narodil 30. října 1839 v Paříži. Počas svého života nenalezl uznání který mu právem patřilo. Zarazujeme ho do uměleckýho stylu impresionismu a jeho přítelmi byli malíři jako Renoir a Monet.

Sisley pocházel z anglické obchodní rodiny, která mu svým majetkem umožnika stát se malířem. Všechen majetek rodina ovšem stratila v Německo Francouzké vojně v mezi rokmu 1870 a 1871.Alfred Sisley byl poté bez finančních prostředků a držal se nad vodou jenom příležitostním prodejem svých maleb.

K jeho malířským vzorům patřili anglický krajinkáři 19. století, William Turner, John Constable, Jean-Baptiste Camille Corot a Gustave Courbet.

Sisleyho krajinkářství se vyznačovalo hlinitými a ilovytými barvami. Existuje jenom velice málo jeho obrazů jako portrétů nebo zátiší. Na rozdíl od Claude Moneta, který měl plynulé formy, zůstavají Sisleyho formy uzavřené. Sisleyho uměleký styl je spíše rezerovaný a zdrženlivý, přesně tak jako byl on sám s rozšířeným zmyslem pro poezii a grazii.

Dne 29. ledna 1899 zemřel na rakovinu hrtanu a nedočkal se uznání, které ho po smrti čekalo. Camille Pissarro o nem krátce před smrti napsal: „Je to velkolepý a vznešený umělec. Podle mé mínky mu bude uděleno stejnýmu ohodnocení jako nejýznamějším mistrům.“

© MYARTPRINTS.CZ

Reprodukce na platno a olejomalby od Alfred Sisley
Nahoru